nieruchomości Hiszpania Malaga | Hiszpania - Andaluzja  

Andaluzja Nieruchomości

Dokumenty

Do zakupu nieruchomości w Hiszpanii potrzebne są następujące dokumenty:

  • numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej NIE* (numero de identificacion de estranjero) - W przypadku decyzji klienta o zakupie i rezerwacji konkretnej nieruchomości uzyskanie NIE załatwia hiszpański prawnik który reprezentuje klienta
  • otwarcie konta w hiszpańskim banku
  • paszport
  • kopia paszportu

Według hiszpańskiego kodeksu cywilnego umowa kupna sprzedaży ma forme aktu notarialnego zawartego u notariusza w języku hiszpańskim.

W Hiszpanii Księga Wieczysta (Libro Hipotecario) jest instytucją prawną, przez którą realizuje się jawność posiadania (własności i praw rzeczowych) nad nieruchomościami. W Hiszpanii głównymi normami prawnymi regulujące funkcjonowanie systemu rejestrowego oraz hipotek są: Ustawa o Hipotekach z dnia 8 lutego 1946 r., oraz Regulamin Hipotek z dnia 14 lutego 1947r., z pózniejszymi zmianami a także dodatkowo, Kodeks Cywilny. Podsumowując, funkcjonowanie księgi wieczystej w Hiszpanii nie różni się w praktyce od funkcjonowania polskich ksiąg wieczystych (kierowanych przez Sędziów Sekcji ksiąg wieczystych) przez co należy zawsze ubiegać o należną informację rejestrową.

 nieruchomości Hiszpania Malaga